XXII Przegląd Zespołów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych w Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach

Przegląd Zespołów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych pomimo dwu letniej przerwy na stale wpisał się już w historię Naszego Domu. W dniu 18 czerwca 2019 roku odbył się już po raz XXII. W Przeglądzie uczestniczyło 10 zaprzyjaźnionych z Nami Domów z Tykocina wraz z Dyrektorem Księdzem Marcinem Roszkowskim, z Białegostoku wraz z Dyrektorem Panem Wojciechem Jocz, z Brańska wraz z Panią Dyrektor Anną Klinicką, z Łomży wraz z Dyrektorem Panem Krzysztofem Jankowskim, z Jałówki wraz z Dyrektorem Panem Janem Steckiewiczem, z Kownat wraz z Panią Kierownik Krystyna Wileńską, z Siemiatycz, Garbar, Ostrołęki i Augustowa.

Swoją obecnością zaszczycili nas Ksiądz Dziekan Tadeusz Kryński- Proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Pan Bogdan Zieliński – Starosta Wysokomazowiecki, Pan Leszek Gruchała – Wicestarosta Wysokomazowiecki, Pan Eugeniusz Święcki – Burmistrz Ciechanowca, Pani Iwona Kalinowska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem, Pani Anna Milewska – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wysokiem Mazowieckiem, Pani Halina Sokołowska – Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielsku Podlaskim, Pani Weronika Żebrowska i Pan Jacek Lubczyk – Właściciele Apteki „Pogodna” w Ciechanowcu.

Tegoroczna uroczystość odbyła się w pięknej scenerii amfiteatru w Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach, gdzie Dyrektor Pan Marek Karolewski powitał przybyłych gości i dokonał uroczystego otwarcia XXII Przeglądu Zespołów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. Głos zabrał Pan Bogdan Zieliński Starosta Wysokomazowiecki, który skierował do wszystkich obecnych ciepłe słowa powitania i życzył udanej zabawy. Przegląd rozpoczął występ Zespołu „Mali Żurawiacy” ze Szkoły Podstawowej w Bogutach Piankach. Dzieci zaprezentowały tańce oraz pieśni ludowe. W dalszej kolejności wystąpili Podopieczni z zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej prezentując różnorodne występy artystyczne poczynając od tańca i piosenki poprzez kabaret do spektakli. Jako ostatni wystąpił Zespół „Kreatywni” z Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach przedstawiając krótką inscenizację bajki pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Każdy Zespół za udział w Przeglądzie otrzymał z rąk Dyrektora Pana Marka Karolewskiego dyplom oraz indywidualne nagrody rzeczowe. Po prezentacji zespołów odbyła się wspólna zabawa taneczna połączona z biesiadą przy grillu. Celem uroczystości była nie tylko prezentacja artystycznego dorobku osób niepełnosprawnych, ale także odkrywanie ich talentów, promowanie pozytywnego wizerunku oraz wzajemna integracja. Na naszych gości oraz Mieszkańców wszystkich zgromadzonych Domów czekało wiele atrakcji m.in.: przejażdżka bryczką, wata cukrowa, popcorn, grill, a także lody.

Organizację Przeglądu wsparli finansowo i rzeczowo:
1. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
2. Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem
3. Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem
4. Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu
5. Ksiądz Dziekan Tadeusz Kryński Proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu
6. Apteka Pogodna – Jacek Lubczyk i Weronika Żebrowska
7. Lech Chochlew Apteka w Ciechanowcu
8. Sklep u Jana – Marek Morzy i Grzegorz Łopuski
9. Lebart sp. j. Bartosz Łogwiński Biała Podlaska
10. Stefan Jaźwiński Skórzec
11. Ceramik Market Budowlany w Wysokiem Mazowieckiem
12. Pater firma A. E. Daniluk
13. Okno – kompleks Kamil Tabaka
14. Zakład Budowlany Stanisław Mączyński
15. Clovin S.A. Czyżew
16. Materiały Budowlane Dariusz Michałowski
17. InstalBud Tadeusz Zaremba
18. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kazimierz Koc
19. Firma Handlowa Leszek Pełszyk
20. Firma Elektryk Tadeusz Danielak
21. Agent Ubezpieczeniowy Adam Rusiniak
22. Kwiaciarnia Anna Kozłowska
23. Dafi PPHU Adam Łobodziński
24. Cukiernia Zgierun Wysokie Mazowieckie
25. Auto Naprawa Dariusz Komuda
26. Copy – Tech Białystok
27. Kwiaty Polskie Wiesława Zielińska – Janiak

Wszystkim przybyłym gościom składamy serdeczne podziękowania za uczestniczenie w XXII Przeglądzie Zespołów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych, wspólną zabawę oraz stworzenie świetnej atmosfery, która sprawiła ogromną satysfakcję i radość Mieszkańcom Naszego Domu.

D.K., G.W.